Riwiera Wschodniej Szwajcarii Weesen – Quinten

Riwiera Wschodniej Szwajcarii Weesen – Quinten.To popularny szlak turystyczny wzdłuż prawego brzegu Jeziora Walensee. Prowadzi z miejscowości Weesen do Quinten, jednego z niewielu miejsc w Szwajcarii, do których (UWAGA!!) nadal nie można dojechać samochodem. Miejscowość jest bardzo mała i mimo, że można tam policzyć zaledwie kilkanaście domów, w których mieszka ok 40 osób, to cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. Niewielkie centrum miejscowości z kaplicą i kilkoma restauracjami oraz małym sklepem z własnoręcznie wykonanymi produktami stanowią tę niebywałą atrakcją.

Quiten
Sklepik z rękodziełem

Można tu dotrzeć tylko pieszo lub statkiem. Ja wybrałam wersję pieszą, ok 4 godzinnym, średnio trudnym malowniczym szlakiem ze wspaniałymi widokami. Po drodze mogłam podziwiać gigantyczny spektakl wodny jednego z największych wodospadów w Szwajcarii, Seerenbach oraz poczuć iście śródziemnomorski klimat.

Wędrówką tę, można odbyć o każdej porze roku. Nawet w okresie późno jesiennym i zimowym jest w większości pozbawiona śniegu i mgły, a dzięki subtropikalnemu klimatowi jest tu przyjemnie ciepło i słonecznie a jezioro nigdy nie zamarza. Moja wędrówka odbyła się w październiku a specyfika tego miejsca powodowała, że czułam się, jakbym szła w pełni lata. Nie bez powodu trasa nazywana jest również Riwierą Wschodniej Szwajcarii. Południowa ekspozycja pod stromymi ścianami, duże nasłonecznienie i łagodny klimat pozwala na dojrzewanie fig, cytryn, kiwi i winorośli. Okolica znana jest także z doskonałego wina.

Winnice nad Jeziorem Walensee

Powrót odbyłam drogą wodną

Jezioro Walensee
Poprzedni wpis Rigi – Królowa Gór
Następny wpis Stein am Rein
image/svg+xml

Menu

Podążaj za mną

Ostatnie wpisy

Archiwa

Kategorie