O mnie

Nazywam się Małgorzata Świątek. Fotografią interesuję się od 2008 r. Od tamtego czasu baczniej przyglądam się otaczającemu mnie światu. Szczególną moją uwagę przyciągają obiekty niezauważalne dla innych. Fascynuję się makrofotografią, która pozwoliła odkryć całkiem nowy, bogaty świat wrażeń. Skupiam się głównie na małych zwierzętach i takich elementach roślin, które nie są widoczne gołym okiem. W moim małym ogrodzie dostrzegam wielu nieznanych mi wcześniej mieszkańców. Ten świat, pokazany z bliska, w powiększeniu, w przestrzeni różnorodnych barw pozwolił mi odkryć swoje tajemnice. 

Aparat fotograficzny stał się nierozłącznym towarzyszem wszelkich moich wyjazdów i wędrówek. Do ubiegłego roku fotografowałam aparatem Sony A57. Do makrofotografii używam głownie obiektywu Tamron AF SP 60 f/2, Industar 2,8/50 61L oraz Helios 44M2/58. Obecnie jestem posiadaczką bezlusterkowca Sony A7R III, do którego podpinam obiektywy Sony FE 90 mm F2.8 Macro G OSS oraz FE 24–70 mm F2.8 GM.

W swoich zbiorach fotograficznych oprócz makrofotografii posiadam także zdjęcia koncertowe, zdjęcia krajobrazów górskich, zwierząt, architektury miejskiej oraz zdjęcia potraw kulinarnych.

W ostatnim czasie zainteresowałam się także portretem. Zaczynam odkrywać piękno ludzkiej postaci i różne jej oblicza. Moim zamierzeniem jest poszukiwanie osobowości, pokazanie jakiejś historii, przeżyć i emocji w różnej formie, pokazując jednocześnie piękno danej osoby.

Oprócz fotografii, interesuję się takze aktywną turystyką, szczególnie górską oraz muzyką jazzową.

image/svg+xml

Menu

Podążaj za mną

Ostatnie wpisy

Archiwa

Kategorie